top of page
Marine zeytin

KARMA DENENMİŞ TARİFLER

DUDOVE

Selam

RSS Feed

Evimizin mutfağında pişenleri resmetme ve aile büyüklerinin çok özel lezzetlerini bir araya getirme arzusu kendimi mutfakta bulmama neden oldu. Yüksek Kimyagerim, laboratuvar tecrübemi mutfağımızda kullandım..

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge

İTALYAN USULÜ FIRIN MAKARNA


Makarna deyip geçmemek lazım.. O kadar çeşitli şekillerde yapılmıştır ve; her bir değişik sos ve şekil kombinasyonlarıyla, bin bir farklı lezzet diyarına götürür ki sizi.. şaşıp kalır insan.

Bazı tarihçiler makarnanın kaynağının İtalya olduğunu düşünse de, birçoğu bu eşsiz lezzeti Marco Polo’nun Çin yolculuğundan getirmiş olduğuna ikna olmuş durumda. Bilinen en eski makarna pirinç unundan yapılmış ve doğuda çok popüler. İtalya’da ise ilk makarnalar sert buğdaydan yapılmış, şekilleri ise modern dünyadaki spaghetti’ye çok yakın.


Spaghetti;

· Ulusal spaghetti günü ocak ayının 4’ü

· Bir rekor; 2010 yılında en fazla miktarda yapılmış bir kase 13000 pound spaghetti’nin doldurduğu kase Kaliforniya’daki bir yüzme havuzuymuş.

· 2000 yılında yıl boyunca Amerikan süpermarketlerinde satılan spaghettinin uzunluğu 9 kez dünyanın etrafını dolanırmış.

· 1957 yılında 1 Nisan şakası olarak BBC izleyenlerini spaghettinin bir ağaçta yetiştiğine ve her biri aynı boyda spaghettileri ürün olarak verdiğine inandırmış.


Malzemeler:

500gr (1 paket) fırın makarna (en kalın)