top of page
Marine zeytin

KARMA DENENMİŞ TARİFLER

DUDOVE

Selam

RSS Feed

Evimizin mutfağında pişenleri resmetme ve aile büyüklerinin çok özel lezzetlerini bir araya getirme arzusu kendimi mutfakta bulmama neden oldu. Yüksek Kimyagerim, laboratuvar tecrübemi mutfağımızda kullandım..

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge

SEVGİLİLER GÜNÜ PASTASI


Yine bir sevgililer günü; yine bir 14 Şubat… Sevdiğimize kendisini çok özel hissettirmek ve ona değer verdiğimizi göstermek için bize sunulmuş romantik bir gün…

Aslına bakarsanız sevgililer günü geleneksel olarak Şubatta yapılan bir Roma festivalinde doğmuş!

Festivalin adı 'Lupercalia'

Şubat ayının ortalarında baharın gelişinin kutlandığı, festivale katılan erkeklerin bir kutudan kızların isimlerini çekip festival boyunca sevgili oldukları hatta daha sonra bazılarının evlendiği, eğlenceler yapılırmış. Daha sonra kilise bu festivali

bilinen en eski ingilizce sevgililer günü mesajını yazıp idam edildiği gün olan 14 Şubatta sevdiğine gönderen Aziz Valentine’nın da hatırlandığı insanların aşklarına hislerini ifade ettiği bir kutlamaya çevirmiş. İyi ki de çevirmiş çünkü kendimizi hayatın koşuşturması içinde kaybetmişken en azından sadece bir gün bile zamanı durdurmak ve sadece sevdiğimize odaklanmak çok güzel.

Hayatımızın anlamının, aşkımızın bizim için kendi elleriyle hazırladığı bir pasta hangimizi mutlu etmez ki! Tarif benden, yapması sizden..


Pasta İçin Malzemeler:

1 su bardağı dondurulmuş vişne, 1 su bardağı bitter damla çikolata

Pandispanyası İçin Malzemeler;

3 adet yumurta

2/3 su bardağı toz şeker

3 yemek kaşığı ılık süt

2 yemek kaşığı ayçiçeği yağı