top of page
Marine zeytin

KARMA DENENMİŞ TARİFLER

DUDOVE

Selam

RSS Feed

Evimizin mutfağında pişenleri resmetme ve aile büyüklerinin çok özel lezzetlerini bir araya getirme arzusu kendimi mutfakta bulmama neden oldu. Yüksek Kimyagerim, laboratuvar tecrübemi mutfağımızda kullandım..

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge

TAVUK SUYUNA TARHANA ÇORBASI


Çorba bence muhteşem bir şey!.. Sadece bir kase çorba benim için tam bir ziyafet demek. Bir de nenemin tarhanasından yapılmışsa değmeyin keyfime. Daha önce sizinle evde tarhana hamuru nasıl hazırlanır paylaşmıştım.


Tarhanayı hiç tavuk suyuyla denediniz mi bilmiyorum ama eğer tavuk suyuna çorba seviyorsanız pişman olmayacağınızı garanti edebilirim. Bu çorbanın benim hayatımdaki yeri diğer çorba çeşitlerinden farklı.

Kendisi ODTÜ Mimarlık Bölümünün meşhur çorbasıydı. Buz gibi kış günlerinde Ankara’dan 5 derece daha buz olan kampüsümüzde öğlen oldu mu taaa bizim bölüme kadar gelen davetkar kokusuyla bizi çağırırdı. Tabii çorbaya ulaşmak pek kolay olmazdı zorlu bir bekleyişin ardındaki mutluluk diyebilirim.

O kadar uzun bir sıra olurdu ki, hiç bitmeyecek sanırdınız. Ama ilginçtir ki herkes sabırla beklerdi.. Ben de evde ne zaman bu çorbayı yapsak sanki o günlerdeymişim gibi hissediyor, tadı ve kokusuyla beni o günlere götüren bu çorbaya bayılıyorum.

Malzemeler:

5 yemek kaşığı tarhana

2 su bardağı tavuk suyu

5 su bardağı su

1 tatlı kaşığı deniz tuzu