top of page
Marine zeytin

KARMA DENENMİŞ TARİFLER

DUDOVE

Selam

RSS Feed

Evimizin mutfağında pişenleri resmetme ve aile büyüklerinin çok özel lezzetlerini bir araya getirme arzusu kendimi mutfakta bulmama neden oldu. Yüksek Kimyagerim, laboratuvar tecrübemi mutfağımızda kullandım..

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge

MEYANELİ TAVUK (TAVUK BÖREĞİ)


Yılbaşı gecesi bizim evde olmayı tercih ettiğimiz bir gece. Bütün mezeleri ve sofradaki her şeyi kendi elimizle hazırlamayı severiz. Evimizde bir yılbaşı; annem çalıştığı için işten gelince pratik şeyler hazırlıyor. Haşlama sebzeler bir gün öncesinden yapılıyor. Meyaneyi ve mayonezi de bir gün öncesinden hazırlıyor. Tavuk didiliyor.

Herkes eve dönünce mutfağa girip bir taraftan doğranıyor, bir taraftan karıştırılıyor ve bir taraftan fırına atılıyor. “Meyaneli Tavuk” çok kurtarıcı bir ziyafet tarifi, hem şık hem pratik hem de lezzetli.. Kolay da yeniyor.. Tabii yaprak sarması da önceden buzdolabında yerini almış oluyor. Büyük bir ordövr tabağında mezelerle birlikte sunulan “Meyaneli Tavuk” ve “Yaprak Sarması” muhteşem görüntüsü ve lezzetiyle çok keyifli bir yılbaşı gecesinin başlangıcı oluyor .. Gece yarısına doğru yenen pastanın da tadına doyulmuyor…

Malzemeler:

3 büyük boy patates

3 orta boy havuç

250 gr konserve bezelye

60 gr konserve mısır

1 adet tavukgöğsü

1 tatlı kaşığı tuz


Meyane İçin;